• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

18 Mart 2010 00:46

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Çubuk’a Kuruluyor

cubuk yildirim beyazit universitesiÇubuk’ta incelemelerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı’yı ve Belediye Başkanı Lokman Özden’i makamında ziyaret ederek ilçede kurulacak olan Çubuk Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Kaymakamı Meftun Dallı, Belediye Başkanı Lokman Özden, Ankara Valiliği Genel Sekreteri Adem Ceylan, Özel İdare Daire Başkanı Haydar Öztürk, Ankara İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Zihni Yüce, İl Genel Meclis Üyeleri, Ticaret Bakanlığı yetkilileri ve Çubuk Belediyesi yetkililerinin de olduğu toplantıda Kapusuz, OBS hakkında geniş bilgi aldı. Daha sonra heyet ile OSB’nin yapılacağı alanda incelemelerde bulunan Kapusuz,  projenin hızlandırılması istedi.  Projenin biran önce bitirileceğini vurgulayan Kapusuz, ’’OSB’nin hızlandırılması için projenin tarafları ile bir araya gelerek, çalışmalar yaptık. Projenin hayata geçmesi ile birlikte ilçede hayvancılık daha modern bir şekilde yapılacak. Sayın Kaymakamımız ve Sayın Belediye Başkanımız yaptıkları çalışma ile ilçede OSB’den ayrı 20 başın altındaki besicilerin üretim yapabilecekleri hayvancılık bölgelerini de belirlemişlerdir. Çubuk her yönüyle modern bir kent olacak’’ dedi

                Kapusuz, ayrıca toplantıda Bakanlar Kurulunda kararı alınan Ankara’da kurulacak Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin Çubuk’ta kurulacağı müjdesini  Kaymakam Meftun Dallı’ya ve Belediye Başkanı Lokman Özden’e verdi.

Kapusuz, üniversite konusunda şöyle konuştu: ’’Biz Çubuk’a üniversite kazandırılması için daha öncesinden çalışmalara başladık. Burada bulunan askeriyenin yerini üniversiteye tahsisinin yapılması için uğraştık.  Üniversitenin alt yapısını oluşturmak için o tarihten itibaren çalışmalara başladık. Gazi Üniversitesi Rektörü ve YÖK Başkanı ile bir araya geldik. Nasıl yaparız da buraya bir üniversite kazandıra biliriz diye bir çalışma yaptık. Üniversite kurmak bir süreç ister. Üniversite içinde burada yurt ihtiyacı vardı. Burada yurt ihtiyacını gidermek için 300 kişilik tadilat marifeti ile 500 kişilikte yeniden yapılması ile Çubuk’ta 800 kişilik yurt yapmayı planladık. Tabii ki burada yurt yapıp da boş durması olur mu? Bunun üzerine hükümetimiz Ankara’da Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin kurulması kararını aldı’’ dedi

Çubuk’un kendisinin seçim bölgesi ve ilçesi olduğunu ifade eden Kapusuz, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Çubuk’a yakışır diyerek,  Çubuk’a üniversitenin kurulması kararının alındığının müjdesini Kaymakam, Belediye Başkanı ve meclis üyelerine verdi. Müjdeyi alan heyet AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz’u  uzun süre alkışladı.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.